wtorek, 26 lipca 2016

Gazy pieprzowe na psy


Gazy pieprzowe na psy

Pies – czasem przyjaciel, czasem wrógNie wszyscy są miłośnikami psów, szczególnie ci, którzy doświadczyli z ich strony zachowań agresywnych. Ponadto nie wszyscy właściciele czworonogów wyprowadzają je na smyczy czy w kagańcu. Ale tak naprawdę spotkanie z agresywnym psem może przydarzyć się każdemu, zarówno biegającym w terenie czy spacerującemu z dzieckiem rodzicowi. To właśnie dla wszystkich osób chcących zabezpieczyć się na wypadek takiego niemiłego spotkania stworzono gazy do samoobrony, którą są popularnymi gazami obronnymi przed agresywnymi zwierzętami.

Pieprz.... nie tylko do jedzenia


Większość gazów składa się z substancji drażniącej stworzonej na bazie roztworu naturalnego pieprzu rozcieńczonego alkoholem. Jako że dokładnie tego samego pieprzu używany do przygotowywania bardzo pikantnych potraw, choć oczywiście w mniejszym stężeniu, efekt jest prosty do przewidzenia: silne łzawienie i pieczeniu oczu. Wysokie stężenie powodujące kaszel i duszenie, co uniemożliwia psu dalszy atak. Gaz nie powoduje uszkodzenia wzroku ani węchu psa. Ponadto gaz pieprzowy na psa nie zawiera freonu, co oznacza, iż ulega biodegradacji.


Sposób użycia


Gaz należy skierować w stronę atakującego psa. Emiter musi być zwrócony bezpośrednio w stronę zwierzęcia. Jego skuteczny zasięg to około 2-7 metrów.


Dwie zalety


  1. Jest skuteczny! Reakcja na gaz pieprzowy jest biologiczna: nie zależy od możliwości reagowania na ból (wściekły pies, nawet ranny, może być zagrożeniem dla życia i zdrowia)
  2. Niewygórowana cena, która waha się od 15 pln do 40 pln.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz