niedziela, 13 listopada 2016

Gaz pieprzowy dla seniora


14 listopada jest Dniem Seniora. To święto może być okazją do zadbania o bezpieczeństwo babć i dziadków. Warto sprawić bliskim przydatny prezent, który może uratować ich w niebezpiecznej sytuacji. Mowa o gazie pieprzowym. Dlaczego warto kupić gaz pieprzowy osobie starszej?


Gaz pieprzowy łatwy w użyciu

Ludzie w podeszłym wieku są zdecydowanie mniej sprawni fizycznie. Z tego powodu ciężko im się bronić, mogą mieć za mało siły na użycie pałki teleskopowej do samoobrony. W przypadku gazu pieprzowego wystarczy użyć jednego palca, aby uwolnić drażniącą substancję. Paralizator także jest skutecznym narzędziem do obrony, jednak osoby starsze często obawiają się, że jest niebezpieczny, że mogą zrobić krzywdę sobie, szczególnie, jeśli mają problemy z sercem.

Napastnik będzie zaskoczony

Seniorzy wydają się zwykle bezbronni, dlatego mogą stać się celem napaści. Atakujący nie będzie spodziewał się, że jego ofiara zacznie się bronić, więc kiedy zobaczy w jej ręce gaz, będzie zdezorientowany. To zwiększa szanse na skuteczną samoobronę. Może też okazać się, że wystraszony napastnik po prostu zrezygnuje.

Zalety gazu pieprzowego

Gaz pieprzowy ma także inne zalety – jest tani, łatwy w użyciu, poza tym zajmuje bardzo mało miejsca, można więc go mieć zawsze przy sobie np. w kieszeni, czy w torebce. Nadaje się do obrony nie tylko przed ludźmi, ale także przed agresywnymi zwierzętami. Kupując gaz warto się zastanowić, do czego może się bardziej przydać. Gazy do obrony przed zwierzętami, np. psami, mają mniejsze stężenie kapsaicyny. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz